دوره آموزشی برای مادران باردار و همسرانشان

مدیرعامل انجمن ترویج تغذیه با شیرمادر گفت: به منظور تامین سلامت مادران و ارتقاء تغذیه کودکان با شیرمادر از ۸ تا ۱۰ آبان ماه سال جاری دوره آموزشی سه روزه رایگان برای مادران باردار و همسرانشان در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

دکتر ناهید عزالدین زنجانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره، آشنایی مادران باردار با روش‌های مختلف زایمان، تغذیه و مراقبت‌های دوران بارداری و شیردهی، آشنایی با نقش شیرمادر در سلامت، رشد و بقاء کودکان، نحوه صحیح شیردهی و عوارض تغذیه مصنوعی و پیشگیری از مشکلات احتمالی شیردهی است.

وی ادامه داد: در برگزاری این دوره آموزشی، اداره سلامت کودکان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان یونیسف نیز همکاری داشته و اساتید فوق تخصص نوزادان، متخصصین زنان و زایمان، کودکان و تغذیه، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مادران خواهند گذاشت.

دکتر عزالدین با اشاره به این که توانمندی و آگاهی بیشتر مادران باعث کاهش مشکلات و نگرانی‌های شایع دوران بارداری می‌شود، افزود: پدران نیز با آگاهی از تغییرات و مشکلات احتمالی و نگرانی‌های همسرانشان می‌توانند با حمایت و نقش مثبت خود تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس مادران داشته باشند بنابراین در این دوره‌ها از پدران نیز دعوت به عمل می‌آید تا در صورت تمایل و امکان با همسرانشان همراهی کنند.

مدیرعامل انجمن ترویج تغذیه با شیرمادر در پایان اظهار داشت: این کارگاه‌ها مجددا در تاریخ ۲۸ تا ۳۰ آبان ماه برای افرادی که در دوره اول به دلیل محدودیت مکان موفق به شرکت نشده‌اند در فرهنگسرای شفق برگزار خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هجده =